Лікувальна настоянка "Звіробій"

Лікувальна настоянка "Звіробій"

Об’єм: 200 мл
Наявність: 7
180 грн
-+

Задайте питання по цьому товару

Склад: вода джерельна, спирт класу "Люкс", звіробій карпатський

Латинська назва звіробою - Hypericum perforatum, в народі його називають кровавнік, чертоган, червона трава, молодецька кров, джерамбай (у казахів). Офіційна назва - звіробій звичайний або чашечковидний.  

Головна користь звіробою в його складі. Він містить до 13% дубильних речовин, близько 1% флавоноїдів (гіперозид, рутин, кверцитрин, мирицетин, лейкоантоціани), сапоніни, барвники (Гиперицин - 0,1-0,4%, псевдогиперицину, гиперін, франгулаемодінантранол), олію ефірну (0 , 2-0,3%), смолисті речовини (17%), каротин, аскорбінову кислоту (до 140 мг), вітамін РР і інші вітаміни.

Для звіробою цілком справедлива знаменита цитата Парацельса «Все є отрута і все є ліки. Тільки доза робить ліки отрутою і отруту ліками». Незважаючи на користь для організму багатьох потрібних речовин, що є в складі звіробою, при надмірному вживанні він проявляє отруйні властивості. 

Лікувальна дія рослини обумовлена багатограннім складом. Перший і головний компонент - вітамін Е, що захищає організм від вільних радикалів. Вітамін А благотворно впливає на шкіру, покращує зір, допомагає боротися з вірусами, підвищує імунітет. Вітамін С відновлює пружність хрящів, зміцнює суглоби, перешкоджає зародженню ракових клітин в організмі. Рутин забезпечує міцність судин.

Справжнім дезінфектором служать дубильні речовини, які прискорюють загоєння ран і знімають запалення. Фітонциди, які називають ще рослинними антибіотиками, також відповідають за протимікробну дію. Правильну роботу серця забезпечує нікотинова кислота, а також антидепресанти - гіперфорин і гиперицин. Кожен з цих сильних компонентів успішно складений в тандем самою природою. 

Настоянка ефективна при головних болях, в процесі комплексного і системного лікування онкологічних захворювань, при циститі, ревматизмі, геморої. У такому разі настоянку приймають внутрішньо по 40-50 крапель 2-3 рази на день.

При лікуванні захворювань суглобів, настій знімає запалення, зменшує набряки, нормалізує рух. Зовнішнє застосування дозволяє зміцнити стінки капілярів, прискорити загоєння порізів, подряпин. 

В якості ліків при захворюванні ротової порожнини, запалення горла, для зміцнення ясен, усунення неприємного запаху з рота настоянку використовують для полоскання, розводячи 30-40 крапель засобу в половині склянки води. 

Шкода трави звіробій

Застосовуючи звіробій, необхідно пам'ятати, що в його складі є отруйні речовини, які у великих кількостях можуть значно посилювати світлочутливість, сприяють підвищенню артеріального тиску, тому він протипоказаний при гіпертонічній хворобі.

При лікуванні травами необхідно точно дотримуватися дозування. Через передозування звіробою може з'являтися нудота, боліти голова, виникати кропив'янка. Не рекомендується застосовувати рослину одночасно з прийомом антидепресантів і антибіотиків. Специфічна властивість звіробою підвищувати сприйнятливість шкіри до ультрафіолету є показом к тому, що сонячні процедури на час лікування звіробоєм краще скасувати. Протипоказанням вживання звіробою є вагітність й годування грудьми, тому що він містить компоненти, що провокують інтенсивні скорочення матки і можуть привести до викидня. Крім того, препарати на основі лікарської рослини підвищують тиск, що також небезпечно для матері і плоду. Присмак гіркоти псує материнське молоко, до того ж настої і відвари можуть викликати побічні реакції з боку травного тракту немовляти, тому їх не варто вживати при годуванні груддю. Під час вагітності та лактації дозволено тільки зовнішнє застосування звіробою. 

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується!
    Погано           Добре
HomeCraft © 2024